UNUTULMAYACAK MAÇIN GALİBİ ATAKAŞ HATAYSPOR OLDU

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur mücadelesinde Atakaş Hatayspor, Eyüpspor’u penaltılarla 6-5 mağlup ederek, bir üst tura yükseldi. Kırmızı kartların çıktığı unutulmaz maçta, Mame Diouf iki kez kaleye geçti.

HAKEMLER: Yasin Kol, Mehmet Kısal, Murat Ergin Gözütok

 

ATAKAŞ HATAYSPOR: Abdullah, Sackey (80 Dk. Traore), Falete, Ribeiro, Emre Çolak (61 Dk. Muhammet Mert) (91 Dk. Yavuz), Kamara (63 Dk. Lobjanidze), Fatih Kuruçuk, El Kaabi (62 Dk. Mame Diouf), Bülent Cevahir (50 Dk. Adekugbe), Popov, Saint Louis

 

EYÜPSPOR: Emrullah, Yalçın, Mikail (98 Dk. Uğur), Erencan, Muhammed (83 Dk. Gökcan), Musah Muhammed (115 Dk. Mezague), Taşkın (71 Dk. Bekir), Mehmet, Enes, Taha (71 Dk. Mete Kaan), Caner Hüseyin Bağ (82 Dk. Cenk)

GOL: Enes (19 Dk. Eyüpspor), 74 Dk. Fatih (Hatayspor)

SARI KART: Falete (2 Dk. Hatayspor), Emre Çolak (61 Dk. Hatayspor), Muhammed Akarslan (65 Dk. Eyüpspor), Ribeiro (77 Dk. Hatayspor), Musah Muhammed (86 Dk. Eyüpspor), Saınt Lois (89 Dk. Hatayspor), Bekir Yılmaz (93 Dk Eyüpspor), Fatih (93 Hatayspor), Diouf (114 Dk. Hatayspor)

KIRMIZI KART: Abdullah (94 Dk.Hatayspor), Yavuz (Hatayspor)

 

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur karşılaşması Yeni Hatay Stadında oynandı. Karşılaşma konuk ekip Eyüpspor’un başlama vuruşu ile başladı.

2’de Taha Balcı’nın ceza sahasında Falete tarafından düşürülmesini maçın hakemi Yasin Kol, tereddütsüz penaltıyı gösterdi. Bu dakikada Falete sarı kart gördü. Taha Balcı’nın kullandığı penaltı vuruşu auta çıktı.

10’da ev sahibi takım gole çok yaklaştı. Saınt Louis, Emre Çolak’a bıraktı, Emre Çolak’ın şutu kaleci Emrullah’ta kaldı.

16’da Popov’un nefis pasını Kamara iyi yükseldi, kafa vuruşunda kaleci Emrullah da şık bir hamle ile gole izin vermedi.

19’da topu iyi izleyen Enes çok nefis vurdu, kale üst direğinden kale çizgisinde gidip gelen topu, Abdullah içerden alınca Eyüpspor ilk golü kaydetmiş oldu: 0-1

19’da Kamara’nın pasını iyi kullanan El Kaabi’nin şutu üst direkten döndü, dönen topu Emre Çolak kullandı, topu savunma çıkardı.

İlk yarıya en az 1 dakika ilave edildi. Bu dakikada da ev sahibi takım gole çok yaklaştı, meşin yuvarlak savunmanın ayağına takıldı. İlk yarı konuk ekibin 1-0 üstünlüğü ile kapandı.

İKİNCİ YARI

46’da Erencan Yardımcı’nın şutu, kaleci Abdullah’ta kaldı.

50’de Bülent Cevahir’in sakatlanması üzerine Adekugbe oyuna dahil oldu.

57’de Kamara’nın kafa vuruşunu kaleci Emrullah kornere çeldi. Köşe vuruşundan gelen topu gelişine vuran Adekugbe’nin sert şutu auta çıktı.

61’de Ribeiro sarı kart gördü. Bu dakikadan sonra ev sahibi takım üç oyuncu değişikliğine gitti. Emre Çolak’ın yerine Muhammed Mert, El Kaabi’nin yerine Mame Diouf ve Kamara’nın yerine Lobjanidze oyuna dahil edildi.

64’te Lobjanidze rakip kalede topu Ribeiro’ya bıraktı, bu futbolcunun şutu auta çıktı.

65’te Eyüpspor’dan Muhammed sarı kart gördü.

66’da ev sahibi takım gol arayışında Saınt Lois, Adekugbe ve Diouf paslaşmasından doğan pozisyon az farkla auta gitti.

71’de Eyüpspor’dan Taha Balcı’nın yerine Mete Kaan ve Taşkın İlter’in yerine Bekir Yılmaz oyuna dahil edildi.

74’te Cackey uzaktan rakip kalede bekleyen takım arkadaşlarına doğru uzun bir pas attı. Adekugbe’nin pasını Fatih Kuruçuk nefis bir kafa vuruşuyla rakip kalenin filelerini havalandırdı: 1-1

80’de Hatayspor’dan Sackey’in yerine Traore oyuna dahil edildi.

82’de Eyüpspor’dan Caner’in yerine Cenk girerken, Muhammed Akarslan’ın yerine de Gökcan oyuna dahil oldu.

Bu dakikada ev sahibi takım kale sahasında bir pozisyon yakaladı. Elle oynama itirazlarına hakem yok diyerek, oyunu köşe vuruşuyla başlattı.

86’da Eyüpspor’dan Musah Muhammed sarı kart gördü.

87’de rakip kale çizgisinin dışından kazanılan serbest vuruşu Ribeiro kullandı. Ribeiro, Traore’ye  verdi, sert şutu savunmadan döndü.

89’da Saınt Louis sarı kart gördü.

Maçın sonuna 5 dakika ilave edildi.

94’te kaleci Abdullah kırmızı kart görünce, kaleye Diouf geçti. Kullanılan serbest vuruşta top savunmadan döndü. Eyüpspor bu pozisyondan da yararlanamadı.

Karşılaşma 1-1 berabere noktalanınca uzatmaya gidildi.

Uzatma dakikalarda Muhammet Mert’in yerine kaleci Yavuz oyuna dahil oldu. Bu dakikadan sonra Hatayspor’un kalesini Yavuz korudu. Hatayspor böylece 10 kişi ile mücadele etti.

91’de Eyüpspor’dan Cenk’in şutu kaleci Yavuz’un suratına çarparak oyuna dahil oldu.

98’de Mikail’in yerine Uğur oyuna dahil oldu.

104’te Popov’un sağ kanattan ortasını Lobjanidze iyi kullanamadı, meşin yuvarlak az farkla auta çıktı.

15 dakikalık uzatma her iki takımın gayreti sonucu değiştirmedi.

115’te Musah Muhammed’in yerine Teddy Mezague oyuna dahil oldu.

Uzatmalara iki dakika ilave edildi.

Bu dakikada kaleci Yavuz, kalesinden çıkıp Erencan’ın atağını kesmek isteyince, hakem tereddütsüz kırmızı kart gösterdi. Kaleye ikinci kez Diouf geçti.

Uzatmalarda da beraberlik bozulmayınca maçın skoru penaltı atışlarına kaldı. 5-5’lik durumda Falete durumu 6-5 yaparken, ondan sonra atışı kullanan Eyüpspor’dan Enes’in atışında meşin yuvarlak direkte patlayınca, bir üst tura yükselen ev sahibi Atakaş Hatayspor oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top