GALATASARAY LİDERLİĞİNİ HATAY’DA DA SÜRDÜRDÜ: 81-76

HAKEMLER: Aytuğ Etli (Ankara), Anıl Veziroğlu (Konya), Yalkın Keskin (Ankara)

HATAYSPOR:

Aaryn Wılley (21), İdal Yavuz, Maddalene Gorını (11), Büşra Akbaş (3), Ayşegül Günay (4), Büşra Akgün, Bahar Çağlar (10), Kalanı Brown (27), Elif Emirtekin, Dilara Lafatan, Gökçe Doğan

 

GALATASARAY:

Eda Şahin, Riguna Williams (19), Kaela Davis (6), Melis Gülcan (11), Miray Balotu, Mısra Albayrak, Sude Yılmaz, Pelin Bilgiç (13), Anete Steinberga (11), Gizem Başaran (2), Tina Krajisnik (16), Merve Aydın (3)

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi 6. hafta Hatayspor-Galatasaray karşılaşması Antakya Salonunda gerçekleştirildi. Konuk ekip son periyotta üstün bir performans sergileyerek maçı 81-76 kazandı.

Oyuna her iki takım tutuk başladı. Riguna Williams, Gizem Başaran, Merve Aydın, Anete Steinberga ve Kaela Davis beşlisiyle oyuna başlayan Galatarasay, ikinci periyotta savunmasını güçlendirdi.

Bahar Çağlar, Aaryn Willey, Kalanı Brown, Maddalena Gorını ve Ayeşgül Günay beşlisiyle oyuna başlayan Hatayspor ise, kısa sürede kendini toparlayıp, sayı yapma taktiklerinde değişikliğe giderek, rakibi Galatasaray’ı zorladı. Her iki takımın top kayıplarının yaşandığı karşılaşmada, ilk periyot ev sahibinin 19-13 üstünlüğü ile kapandı.

İkinci periyotta her iki takım da sayı yapmakta zorlandı. İkinci çeyreğin son dakikalarında 32-32 beraberlik sağlandı. Konuk ekip Galatasaray soyunma odasına 39-35 üstünlükle gitti.

 Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde üstünlüğü sağlayan ev sahibi t-akım rakibi karşısında elde ettiği sayılarla fark atmayı başardı. Üçüncü çeyreğin son dakikalarında özellikle faullerden sağladığı atışlarda sayıya dönüştürmeyi başaran Hatayspor, 12 sayı fark atarak sayısını 62-50 yaptı. Son dakikalarda sayı yapmakta zorlanan her iki takım, üçüncü periyotta ev sahibi takımın 66-53 üstünlüğü ile kapandı.

Son çeyrekte ligin lideri Galatasaray, oyunu kendi lehine çevirerek farkı azalttı: 70-63. Bu dakikadan sonra daha baskılı oyun sergileyip, top kayıplarını sayıya dönüştüren konuk ekip Galatasaray, arka arkaya kazandığı sayılarla karşılaşmadan 81-76 üstün ayrıldı.

Galatasaray'da Riquna Williams 19 sayı ve 8 ribauntluk performansla skor lideri olurken, Hatayspor'da Kalanı Brown 21 sayı ve 9 ribauntluk performans gösterdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top