HATAYSPOR, POLONYA EKİBİNE YENİLDİ: 72-94

HAKEMLER: Alija Ferevski (Kuzey Makedon), Gilbert Hoxha (Arnavutluk), Goran Stojancevic (Bosna Hersek)

TÜRKİYE / HATAYSPOR:

Aaryn Ellenberg Willey (22), İdal Yavuz, Maddalena Gorini (2), Buşra Akbaş (5), Ayşegül Günay Aladağ (4), Büşra Akgün, Bahar Çağlar Ötken (20), Kalani Brown (11), Elif Emirtekin (6), Melis Dilara Lafatan, Gökçe Doğan (2).

POLONYA / BC POLKOWİCE:

Aleksandra Ziemborska, Feyonda Fitgerald (22), Julia Jezioma (3), Weronika Gajda (9), Bozena Puter, Alicja Grabska (8), Stephanie Mavunga (15), Artemis Spanou (21), Sasa Cado (8), Weronika Telenga (8)

 

Basketbol FİBA Kadınlar Avrupa Kupası A Grubu maçında Hatayspor Kadın Basketbol takımı, Polonya ekibi BC Polkowice’yi konuk etti.

Antakya Salonundaki karşılaşmanın ilk periyodu 20-21 konuk ekibin üstünlüğü ile kapandı. İkinci periyotta top kayıpları yaşayan ev sahibi takım Hatayspor, kendi saha ve seyirci avantajını kullanamadı ve soyunma odasına 41-52 yenilgi ile gitti.

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde de üstünlüğünü koruyan konuk ekip BC Polkowice takımı, attığı 13 sayı ile üçüncü çeyreği de 54-65 kendi lehine kapatmayı başardı. Son çeyrekte rakibine karşı daha üstün bir oyun sergileyen Polonya Kadın Basketbol Takımı, Türkiye deplasmanından mutlu ayrıldı. Karşılaşma 94-72 Polonya ekibinin üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşmayı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş da izlerken, Hatay izleyicisinin Polonya takımını alkışlarla uğurlaması dikkat çekti.

 

Top