FUTBOL TABAN BİRLİKLERİNİN YENİ SEZONDA BAŞARI DİLEKLERİ

TÜRKİYE Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) Hatay Şubesi, 2021-2022 Futbol sezonu açılışını gerçekleştirdi.

TFSKD Hatay Şubesinde yapılan toplantıya; Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk, TFFHGD Hatay Şube Başkanı Ahmet Sezai Damdelen, Hatay İl Hakem Kurulu üyesi Sedat Sert, TSYD Hatay İl Temsilcisi Mehmet Ali Solak, TFSKD Hatay Şube Onursal Başkanı Ali Görün, TRT Spor Muhabiri Hasan Yetmez ve Hatay’da görev yapan Futbol Saha Komiserleri katıldı.

Taban birliklerinin birlikte üstlendiği görevlerde elde edilen başarıya teşekkür eden TFSKD Hatay Şube Başkanı Haluk Görün, yeni sezonun hayırlı olmasını istedi.

Hatay merkezde futbol sahalarının yetersizliğinden yakınan ASKF Başkanı Mehmet Öztürk ise, gençlerin spora yönlendirilmesinin yeterli sayıda spor merkezlerinin olması ile mümkün olacağına dikkat çekerek, Defne Atatürk sahasından başka saha olmadığını, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın Bekir Karabacak Köprüsü yanında yeni saha yapılacağı müjdesi verdiğini ifade etti.

Yeni sezonun başta saha komiserleri olmak üzere tüm taban birliklerine hayırlı ve başarı olmasını dileyen Öztürk ayrıca, maçın tek hakiminin hakemler olduğunu hatırlatarak, saha komiserlerinin hakemlere yardımcı olmalarını ve maçların sahada sonlandırılmasını istedi.

Futbol Hakemleri Derneği Başkanı A. Sezai Damdelen ise, birlikte görev yapmanın önemine değindi.

İl Hakem Kurulu Üyesi Sedat Sert de, sporun gelişmesine önemli katkıları olan paydaşların birlikte görev yaparken birbirlerine yardımcı olmaları gerektiğini söyledi.

Sağlıklı bir gelecek için sporun tabana yayılması kadar sporun gelişmesinde de önemli yer tutan taban birliklerinin birlikte rahat ve huzurlu görev yapabilmelerinin yardımlaşma kültürü ile mümkün olacağını ifade eden TSYD İl Temsilcisi Mehmet Ali Solak da “Eski bir hakem olma sebebiyle, saha komiserleri ve hakem sayısının artması, üst liglerde görev almalarının Hatay sporunun gelişme gösterdiğinin işaretidir. Dilerim ve umarım ki saha sayılarımız da artar, gençlerimiz daha fazla spor yapma imkanı bulur” diyerek, yeni sezonun kazasız belasız geçmesini diledi.

Saha Komiserleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Hatay Şube Başkanı A. Haluk Görün, gelen konukların katılımından duyduğu sevinci ifade ederek, son gelişmelerden söz ederek, Hataylı üç saha komiserinin genel merkez yönetimine girmesinin Hatay’ın başarısı olduğuna değindi.

 

 

 

 

 

 

 

Top