BEŞİKTAŞ, GALATASARAY, FENERBAHÇE VE TRABZONSPOR İLE OYNAMAK ONUR VERİCİ

Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bir tv kanalında Hatayspor taraftarlarının cefakar olduğuna dikkat çekerek, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile oynamanın onur verici olduğunu söyledi.

Hatayspor- Beşiktaş karşılaşması öncesi düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Dostane, Fair-Play çerçevesinde ve sportif anlayışa uygun bir maç olmasını temenni ediyorum. Sportif karşılaşmalar insanları mutlu eden karşılaşmalardır. Mutlu edilmek istenirken kavgalı bir ortamda maç olmasının çok doğru olmadığını düşünüyoruz. Bugüne kadar hep Fair -Play çerçevesinde maç yapmayı ve ondan sonraki demeçlerimizi rakiplerimize, federasyonumuza ve hakemlerimize saygılı bir şekilde yaptık. Bu maçın da öyle olacağını düşünüyoruz. Her maç gibi bu maça da arkadaşlarımız, futbolcularımız ve teknik ekibimiz hazırlandı. Son sözü futbolcular sahada söylüyor. Kim daha iyi konsantre olursa, daha iyi hazırlanmışsa ve daha final paslarını iyi değerlendirirse o maçın hakimi olacaktır. Büyük ve ligin zirvesindeki bir takımla oynuyoruz. Bizim için Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile oynamak gerçekten de onur verici bir durum” dedi.

AMATÖR KULÜPLERİMİZİN YANINDA OLDUK

Hatayspor'a destek veren bir Belediye başkanlığı olarak on üç yıldır desteğini kesmediğini belirten Başkan Savaş, ”Her zaman maddi ve manevi Hatayspor’umuzun ve amatör kulüplerimizin yanında olduk. Ama beş yıl önce biz takımı aldık. Yeni bir ekip oluşturduk. Borçları da çok fazlaydı. Borcu öderken yeni bir yapılanmaya girdik. O yapılanma çerçevesinde bugünlere kadar geldik. Yani beş yıl içerisinde üçüncü lige düşerken şu anda Süper Lig’deyiz ve beşinci sıradayız. Tabi ki bu bir çalışma, plan ve programın ürünüdür. Bunu ben tek başıma yapmadım. Arkadaşlarımız, teknik ekibimiz, futbolcularımız ve taraftarlarımız ile birlikte yaptık” ifadelerini kullandı.

 

Hatayspor’un bugünlere gelmesinin tesadüf olmadığını vurgulayan Lütfü Savaş, “Daha önceleri Hatay’ı Suriye sınırında çok küçük bir yermiş gibi algılıyordu insanlar. Şu anda Hatay’ın büyükşehir olduğunun farkındalar. Hatayspor’un bunda çok büyük bir katkısı var. Ve biz Hatayspor’un bu katkısını Avrupa’da da göstermek istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde. Kurumsallaşma ve iyi bir organizasyon gücümüz var. Bugün çalışırken de önümüzdeki yılların programını yapıyoruz. Bütün ekip olarak bu mücadeleyi veriyoruz. Bu nedenle Hatayspor’un bugünlere gelmesi tesadüfi değil, bir alın terinin , mentalitenin ve plan ile programın ürünü” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş-Hatayspor maçının ertelenmesinin istenmesi ile ilgili açıklama yapan Savaş, “Bizim geçen Salı günü Gençler Birliği ile maçımız vardı. Gençler Birliği yönetimi sportif direktörümüz ile konuşarak maçı bir gün erteleyelim demişler. Ama bizim de cumartesi günü Beşiktaş ile maçımız olduğu için bizimkiler kabul edememiş. Biz maçı oynadıktan sonra Beşiktaş’ın böyle bir teklifi oldu. Gençler Birliği şu anda çok zor şartlar altında futbol oynuyorlar onu yerine getirmeyince biz Beşiktaş’ın bu isteğini yerine getiremedi arkadaşlar. Futbolcularımızın da haklı gerekçeleri vardı. Gençler Birliğini Beşiktaş maçından dolayı reddedince biz Gençler Birliğine mahcup oluruz dediler” dedi.

HATAYSPOR’UN BAŞARISI İÇİN ÇALIŞMAYAN ARKADAŞIMIZ BİZİM YANIMIZA BARINAMAZ

Hatayspor oyuncularından teknik direktöre kadar herkesin Hatayspor’un başarısı için çalıştığını belirten Başkan Savaş, ”Bizimle çalışan arkadaşlarımızın hiçbirinin önceliği Hatayspor ‘un dışında olamaz. Hepsinin Hatayspor’un başarısı için çalışması lazım. Hatayspor’un başarısı için çalışmayan hiçbir arkadaşımız da bizim yanımızda barınamaz” sözlerini vurguladı.

BİZİM İÇİN HATAYSPOR’UN MENFAATİ HER ŞEYİN ÜSTÜNDE

Hatayspor’un başarılı oyuncularına gelen teklifler ile alakalı açıklama yapan Savaş, “Biz de çok iyi futbolcular var. Bizim iki futbolcumuz sadece birçok takımda fazla gol atmış durumda. Boupendza’nin 21 golü, Mame Diof’un 18 gölü var. Boupendza çok maçta oynamadı. Bazı maçlara da sonradan girdi. Tarak kemiğinde kırık oldu. Covid oldu. Ondan önce de ilk maçta sakatlığı vardı. Çok az maçta oynamasına rağmen 21 golü var. Çok yetenekli bir futbolcu. Mame Diof yılların profesyoneli. Gerçekten de hem saha içinde hem de saha dışında takımın kaptanı değil belki ama kaptan kadar etkili. İki futbolcumuzdan da memnunuz. Ama ikisi için de içeriden ve dışarıdan istekli olan kulüpler var. Fiyatı bulunursa ve futbolcular da bunu istiyorlarsa Hatayspor’un da işine geliyorsa satılabilir. Bizim için Hatayspor’un menfaati her şeyin üstünde ”dedi.

 26 BİN 500 SEYİRCİ KAPASİTELİ GÜZEL VE MODERN BİR STAD OLDU

Yeni stadın açılışı ile ilgili açıklama yapan Savaş, “Hükümet burada güzel bir stad yaptı teşekkür ediyoruz. Spor bakanımızın da olduğu zaman stadın açılmasından yanayız. 26 bin 500 seyirci kapasiteli güzel ve modern bir stad oldu. İnsallah bu stad içerisinde Hatayspor ilk yılında Avrupa kupalarını oynaması nasip olur ve başarılı oluruz” dedi.

İPİ GÖĞÜSLEMEK İSTİYORUZ

Beşiktaş maçı için değerlendirme yapan Savaş, “Zirveye çıkmak belki kolay olabilir ama orada kalmak zordur. Bizde şu anda dört takım beşincilik mücadelesi veriyor, hepsine saygı duyuyoruz. Baktığımız zaman bizim fikstür biraz daha avantajlı. Beşiktaş maçından sonra daha avantajlı bir fikstüre sahibiz. Ama tabi ki iş sahada oynanıyor. O gün kim daha çok benliğini ve sportif kimliğini ortaya koyuyorsa o galip geliyor. Kâğıt üzerinde biz daha avantajlı dursak da dört takımın da beşincilik şansı birbirine yakın gibi duruyor. Biz ipi göğüslemek istiyoruz. Bugün de Beşiktaş ile iyi bir maç yapıp iyi bir sonuç almak istiyoruz” dedi.

HATAYSPOR’UN TARAFTARI ÇOK CEFÂKAR

Koronavirüs salgını nedeniyle maçların seyircisiz oynanması ve taraftarların maçlara katılamamasını değerlendiren Savaş, "Hatayspor taraftarı çok cefakâr. Her deplasmanda birkaç otobüs taraftarımız maçları seyredebiliyordu. Ama Süper Lig’de maçlar koronavirüsten dolayı seyircisiz oynanıyor. Hatayspor eskiden Antakya merkezli bir takımdı. Antakyaspor gibi algılanırdı. Şu anda bizim 15 ilçemiz var. Erzin’den Samandağ’ına, Hassa’dan Yayladağı’na kadar herkese Hatayspor’un bayrağı ile haşır neşir olmuş durumda. Herkes Hatayspor’u birinci takım olarak tutuyor. Bu da Hatay’ı bütünleştirme adına önemli bir güç. Bu nedenle bu sene takım taraftarı ile maç oynamadı ama önümüzdeki yıl 26 bin 500 kişilik stadı dolduracak kapasiteye sahibiz. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren aşılar da gelirse Covid 19 stresinden arınız. Ağustos- eylül ayı gibi seyircili bir şekilde bütün takımların istediği gibi biz de oynamak isteriz” açıklamalarında bulundu.

 

 

Top