BAŞKAN SAVAŞ: ATAKAŞ HATAYSPOR ÖRNEK BİR TAKIM

Atakaş Hatayspor ve TAV Antalyaspor karşılaşması öncesi düşüncelerini paylaşan HBB Başkanı, Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, “Zevkli bir maç ve galibiyet bekliyoruz. Galatasaray öncesi ve sonrasında biraz sıkıntılar yaşadık ama maçlar üç dört gün içerisinde bir daha olunca takım fiziken ve ruhen dinlenmeden ikinci maça çıkıyor. Böyle olunca da istemediğimiz sonuçlar alabiliyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemlerde daha geniş bir kadro ile telafi edecek pozisyona geliriz. Ama biz yine de bu sene hedeflediğimiz noktadayız. İlk 10’da bitirmek istiyoruz. Buna da şükrediyoruz. İlk yılımızda herkes asansör takım diye bakıyordu bize. Asansör takım olmadığımızı gösterdik. Takım olarak örnek olmaya çalışıyoruz. Bu sene pandemi hariç durumumuzdan memnunuz bir şikâyetimiz yok” dedi.

MAME DİOF GİBİ BİR FUTBOLCUYA SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN HATAY OLARAK ÇOK ŞANSLIYIZ

Hatayspor’un başarılı sporcusu Mame Diof’un Beşiktaş’a transferi ile ilgili çıkan iddiaları yanıtlayan Lütfü Savaş, "Bu konuda Beşiktaş ile görüşülmedi. Beşiktaş Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden bir tanesidir. Görüşmek istiyorlarsa biz görüşebiliriz ama biz Mame Diof’u alırken çok kaliteli bir futbolcu aldığımızı zaten biliyorduk. Saha içinde ve saha dışında müthiş profesyonel bir insan. Gol atıyor belki ama attığı kadar da zevk alıyor. Mame Diof gibi bir futbolcuya sahip olduğumuz için Hatay olarak çok şanslıyız. Mame Diof takım içinde, takım dışında, teknik heyete ve arkadaşlarına pozitif sinerji veren bir kardeşimiz. Ve bizimle olmasından da çok memnunuz. Ben uzun yıllar Hatayspor’a hizmet vereceğini düşünüyorum. Çünkü saha içinde ne kadar yardımlaşan ve koşan bir adam görüyorsanız saha dışında da aynısını görürsünüz. Ben bugüne kadar negatif bir hareketini görmedim. Senegal’i değil belki bütün Afrika’daki en sempatik, en faydalı futbolcu biri olduğunu söyleyebilirim” açıklamalarında bulundu.

Hatayspor’un profesyonel bir takım olduğunu belirten Savaş, dışa kapalı bir kulüp olmadıklarını ifade ederek transferler konusunda iki tarafın arzuları doğrultusunda hareket ettiklerini açıkladı.

 

 

Top