reklam1

 

reklam1

HABERLER

HATAY'DA CHP İTİRAZ, AK PARTİ ZAFER YOLUNDA

31 Mart yerel seçimlerinin ardından resmi olmayan açıklamalara göre; CHP'nin etkili olduğu Hatay'da; Büyükşehir Belediye Başkanlığını az farkla Mehmet Öntürk kazandı.

40155df1 234c 4d8b 856f 073bebabbca0Seçim sonuçlarının resmi olmayan açıklamalarıının ardından CHP Hatay Büyükşehir Beledye Başkanı Lütfü Savaş rakibine 9 bin fark attığını iddia ederken, AK Parti'de zafer coşkusu yaşandı.

CHP kurmayları seçim sonuçlarına itiraz etmek için harekete geçerken, AK Parti'den yapılan açıklamada Mehmet Öntürk'ün kazandığı ifade edildi.

24., 25., ve 26., dönem milletvekilliği yapan Mehmet Öntürk, 1970 yılında Kırıkhan’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Kırıkhan’da, lise eğitimini ise Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamladı.

Tarım sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını sürdüren Öntürk, tohumculukta dışa bağımlılığı azaltmak için, yerli ve milli tohumların ülkemiz tarımına kazandırılmasında ve üretiminde öncü rol oynadı.Antakya Ticaret Borsası Başkan Yardımcılığı, 24., 25., 26. Dönem AK Parti Hatay Milletvekilliği ve AK Parti Hatay İl Başkanlığı görevlerinde de bulundu.31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.