reklam1

 

reklam1

HABERLER

SAVAŞ: HATAY, HEPİMİZİN ŞAHSİ MESELESİDİR!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için verdiği mücadeleyi halk buluşmalarında anlattı. Hatay’ın 15 ilçesini karış karış gezen ve vatandaşların taleplerini dinleyen Savaş,  Arsuz Karaağaç Mahalle sakinleri ile buluştuğu ziyaretlerde vatandaşların alkış ve tezahüratları ile karşılandı.

8d0831e9 f08c 40c2 98d7 f5c50ad06083

“Hatay bizim canımız, Arsuz bizim canımız” diyen Savaş, kadim şehir Hatay’ın tüm dünyaya örnek olacak şekilde birlik beraberlikle yeniden ayağa kalkacağını vurguladı.

Savaş, sağduyu çağrısında bulunarak, “Tekrar toparlanacağız ve başımız dik bir şekilde Hatay’a sahip çıkacağız” dedi.

HATAY’A EŞİT HİZMET      Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak ayrım yapmaksızın bütün ilçelere eşit hizmet anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizen HBB Başkanı Savaş,  şöyle konuştu: “Bizim hiçbir ilçemizi ayırma gibi bir lüksümüz yoktur. 15 ilçemizde eşit bir şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugüne kadar Medeniyetler şehrimize yakışan hizmeti yerine getirdik. Şuan en çok çalışan belediyelerin başında geliyoruz. Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle gelirlerimiz %40’a düşse de, iş yükümüz 12 kat artsa da biz hiç durmadan çalışmaya devam ettik ve Hatay eski günlerine kavuşana kadar da devam edeceğiz.”

db4e9002 c0a1 4f83 a49b 2e718ddefdd1

ARSUZ ALTYAPI PROJESİ      Türkiye’nin en çok proje üreten belediyesi olduklarını ve hazırladıkları 77 projeden 18’inin onaylanarak, kentin altyapı, su ve kanalizasyon şebekesinin yapımında kullanılmak üzere 375 milyon euroluk bir hibenin Hatay’a aktarılacağı müjdesini veren Başkan Savaş, önümüzdeki aylarda ihalelerin tamamlanarak Arsuz altyapı projesinin kaldığı yerden devam edeceğini kaydetti.

Savaş, deprem öncesi planlanan arıtma tesisi, içme suyu ve kanalizasyon hatları projelerinin tamamlanması ile bölge halkının rahat bir nefes alacağını söyledi.

Ziyaretleri esnasında Karaağaç Minibüs ve Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri ile bir araya gelen Savaş, şehrin kalkınmasında önemli rol oynayan esnafların her zaman yanında olduklarının mesajını verdi.

2eb2c0ad 92e0 4268 a378 ee1e3d3fa832

Başkan Savaş, yakıt fiyatlarının yükselmesinden şikâyetçi olan şoför esnafını dinledikten sonra esnafın işlerini kolaylaştırmak için yapılacak olan minibüs ve yakıt desteği projelerinden bahsetti.

GERÇEK İLE ALGI       Hatay’da demografik yapının değişkenliği ve yabancı uyruklu vatandaşların artışının sorunları da birlikte getirdiğinin altını çizen Savaş, “Biz bu sorunları her mecrada dile getiriyoruz. 31 Mart gecesi gerçek ile algı arasında ki farkı göreceğiz. Gece gündüz demeden çalışan arkadaşlarımız ile birlikte Hatay hak ettiği yerlere gelecek” dedi.

Ziyaretlerinde Başkan Savaş’a CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Sami Üstün ve İlçe Başkanı Nejdet Kıyılı eşlik etti.

13984963 cbd8 420a be51 e7a4c09fc0b5