reklam1

 

reklam1

HABERLER

FUAT TOSYALI’YA JAPONYA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN BÜYÜKELÇİ ÖDÜLÜ

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Japonya Büyükelçiliği tarafından Büyükelçi Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü’nü Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko’nun elinden alan Fuat Tosyalı, “İnanıyorum ki bizim Japon dostlarımızla uzun yıllardır devam eden, iş ortaklığıyla başlayıp karşılıklı güvene dayalı dostluğa dönüşen bu ilişkimiz, iki ülke arasındaki sosyal, ekonomik ve kültürel ilişkilerin pekişmesine de önemli katkılar sağlayacak, hikayemiz Japonya’nın ve Türkiye’nin başarılı şirketlerine iyi bir örnek teşkil ederek onları da yeni iş ortaklıkları için cesaretlendirecektir” dedi.

 1707466456 Foto 4Tosyal Y netim Kurulu Ba kan Fuat Tosyal Japonya n n T rkiye B y kel isi Katsumata Takahiko

Türkiye’nin global çelik üreticisi Tosyalı, 3 kıtada sayıları 40’a yaklaşan tesis ve 15.000 çalışanıyla dünyanın önde gelen çelik üreticilerinden biri olarak gerçekleştirdiği başarılı iş ortaklarıyla da dikkat çekmeye devam ediyor.

Küresel iş yapabilme beceresini gerçekleştirdiği yabancı ortaklıklarla pekiştiren Tosyalı uzun yıllardır Japon Toyo Kohan, ABD’li Harsco firmaları ile üç ayrı tesiste başarılı iş ortaklıkları yürütüyor.

Tosyalı’nın 2017 yılından bu yana Japon Toyo Kohan şirketi ile Tosyalı Toyo çatısı altında gerçekleştirdiği iş ortaklığı, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine de katkı sağlıyor.

Bu başarılı iş birliğinin bir yansıması olarak Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Japonya Büyükelçiliği tarafından Büyükelçi Ödülü’ne layık görüldü.  Bu amaçla yapılan ödül töreni, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Belçika ve Cezayir büyükelçileri, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ve Japonya Büyükelçiliği çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. 

EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ     Törende konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, “Bu ödül Japonya ile 2013 yılında stratejik ortaklık seviyesine çıkardığımız ilişkilerin her alanda derinleşmeye devam ettiğini göstermesi açısından mutluluk verici ve çok önemli bir dönüm noktasıdır. Japonya, Asya ve Pasifik Bölgesi’ndeki güçlü bir ticaret ortağımızdır. Bu ortaklığımızı geliştirmek ve iş birliği alanlarımızı çeşitlendirmek, ekonomik iş birliğimizin önemli veçhesini oluşturan karşılıklı yatırımları artırmak ortak hedefimizdir. Sayın Fuat Tosyalı başta olmak üzere iş insanlarımızın, bu hedeflerimize ve çabalarımıza verdikleri katkılardan mutluluk duyuyoruz" ifadesini kullandı. 

 1707466458 Foto 5

SEVGİ SAYGI VE GÜVEN      Büyükelçi Ödülü’nü Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko’nun elinden alan Fuat Tosyalı,“Tosyalı olarak Toyo Kohan şirketiniz ile Tosyalı Toyo çatısı altında uzun süredir başarılı bir iş ortaklığının da ötesinde Japon dostlarımızla güvene dayalı, sıcak, samimi ve içten gelen bir ilişki yürütüyoruz. Bugüne kadar birlikte büyük yatırımlar ve işler yaptık, bir kez olsun birbirimizi kırmadık, her zaman sevgi, saygı ve en önemlisi güven içerisinde, birlikte güzel şeylere imza atmak için çalıştık. Bu karşılıklı saygı ve güvenin sonucunda bugün itibariyle Türkiye’deki en büyük Japon yatırımı olan aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı da olduğum Tosyalı Toyo eminim sadece ülkelerimizin değil dünya çelik ekosisteminin de en önemli oyuncularından biri olmaya devam edecektir" dedi. 

Törende bir konuşma yapan Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Japonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin yanında ‘yeşil çelik’ projelerinde de aktif olarak yer aldığını da belirterek, Fuat Tosyalı’nın Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi olarak yaptığı katkılardan dolayı en derin şükranlarını sunduğunu söyledi.