MÜCADELEMİZ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

Hatay Barosu, yeni adli yılın başlaması üzerine Atatürk anıtına çelenk sundu ve hukukun üstünlüğü için mücadele edeceklerine vurgu yaptı.

Pandemi nedeniyle Atatürk anıtına saygı sembolik çelenk sunma törenine; Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman ve Hatay Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan Akman katıldı.

Hatay Barosu Başkanı Dönmez, cumhuriyetin, demokrasinin, hukuk devletinin, laikliğin ve hak arama özgürlüğünün savunucuları olan Barolar olarak, adli yargılanma hakkının, demokratik hukuk devletinin teminatı olduğuna vurgu yaparak, “Hatay Barosu olarak; Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden, Cumhuriyetin kazanımlarından, demokrasinin erdemlerinden ve hukukun üstünlüğünden yana tarafız. Dayanağını Anayasamızdan ve Avukatlık Kanunundan aldığımız hukukun üstünlüğü mücadelemizi sürdürme kararlılığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Hak ve adalet arayışı yolunda fedakarca çalışan, adalet, demokrasi ve hukuk devletinden yana avukat, hakim, savcı meslektaşlarımız ile adliye ve avukatlık bürosu çalışanlarımız başta olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın yeni adli yılını kutlar; yeni adli yılın savunmaya saygı, yargımızda adalet, bağımsız, tarafsız ve daha uygar bir hukuk düzeninin esas alındığı bir yıl olmasını, meslektaşlarımıza, yargı camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz” dedi.