reklam1

 

reklam1

HABERLER

Polis Abilerden, Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanımı

İçişleri Bakanlığı'nın SİBERAY Projesi kapsamında yürütülen Siber Suçlar ve Bilişim konuları Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından öğrencilere aktarılmaya devam edliyor.

fb30c95e 3e24 41ee a8cc dbceff1d6453

Hatay Emniyet Müdürlüğü ğörevlileri, 22 Kasım 2023 tarihinde Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Payas Sincan Ortaokulu ve Çağlalık Ortaokulunda eğitim gören öğrenciler ile öğretmenlere SİBERAY Projesi kapsamında Siber Suçlar ve Bilişim konularında seminer verdi.

Büyük bir ilgiyle izlenen seminerde Hatay Polisi, bilgilendirici el broşürleri dağıtırken, geçmişten günümüze internetin gelişimi, siber güvenlik ile ilgili bireyler ve kurumlar tarafından yapılması gerekenler, siber suç, kişisel verilerin önemi ve ebeveynlere düşen görevler hakkında bilgi paylaştı.

21cc0a8c 48a9 4a65 aa72 b18bf4ba6396

Güvenli ve Bilinçli İnternet Kullanımının önemine değinen Polisler, "İnternette bilmeden, başını-sonunu hesap etmeden yapılan şeylerden genellikle zarar görülür. Denilebilir ki bilince giden yol; öğrenmekten, düşünmekten, sorgulamaktan ve farkında olmaktan geçer.İnterneti kullanırken aynı zamanda kendimizi ve içinde bulunduğumuz durumları sorgulayabiliyor muyuz? İnternette yaptıklarımızın kendimize, ailemize ve diğer kullanıcılara ne gibi yansımalarının olacağını biliyor muyuz? İnterneti doğru, faydalı ve ahlaki davranışlar çerçevesinde mi yoksa kötüye mi kullanıyoruz? Bilinçli bir internet kullanımı için bütün bu soruların cevaplarını düşünmek kullanıcılar için yol gösterici olacaktır" ifadesinde bulundu.

7e7c6635 a453 45b8 b7ee 7bd0a2553155