reklam1

 

reklam1

HABERLER

GEVREK: HATAY STADI YENİ SEZONDA HAZIR OLUR

Gençlik ve Spor Hatay İl Müdürü Murat Gevrek, 6 Şubat depremlerinin yıkıcı etkisiyle hayalet kente dönen Antakya'daki Hatay Stadı ile ilgili yaptığı açıklamada, Hatay Stadı’nın gelecek sezonda futbol oynamaya hazır hale getirileceğini söyledi.

Screenshot 20231115 115535 WhatsApp2 785x420

6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrası Hatay Stadı’nın orta hasar raporu aldığını belirten İl Müdürü Murat Gevrek, “Stadımızda önemli boyutta hasar bulunmuyor. Zaten orta hasar raporu verildi, onları da onararak ve güçlendirerek tamamlayacağız. Hatay Stadı’nın gelecek sezona yetişmesi için Bakanlığımızın öngördüğü şekilde eksiksiz olarak bakımını tamamlayacağız. Daha sonra yapılacak kontroller sonunda futbol müsabakalarının oynanıp oynanmasına karar verilecek” diye konuştu.

Deprem sonrası Hatay Stadı’nda çadır kurulumu yapıldığı, yardım malzemelerinin dağıtım merkezi olarak güvenli alan olarak belirlendiğini anımsatan Gevrek, sağlamlığı konusunda endişe edilmemesi gerektiğinin de altını çizdi.

x1080

İl Müdürü Murat Gevrek ayrıca, Trendyol Süper Ligi ekiplerinden Atakaş Hatayspor'la sürekli görüşme halinde olduklarına işaret ederek, "Hatayspor yöneticileri ile sürekli istişare halindeyiz, irtibatımızı hiç kesmedik. Devamlı bilgi akışı içerisindeyiz” ifadesinde bulundu.

Yeni sezonda Hatay’da maçların oynanmasına izin verildiği takdirde rakip takımların konaklama sorununun da çözülebileceğine değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, “O zamana kadar konaklama sorunu da çözülebilir. Şu anda İskenderun’da otellerimiz hizmet veriyor. Takımların Hatay’a gelmemesi için engel yok. Tabii ki bunun karar vericileri bizler değiliz. Kulüplerimiz oynamak isterlerse, bizlerde stadı hazır hale getiririz” dedi.