reklam1

 

reklam1

HABERLER

BAŞKAN YILMAZ: YENİ NESİLİ SPORCU YETİŞTİRİYORUZ

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, deprem öncesinde olduğu gibi sonrasında da vatandaşlarına en iyi hizmeti sunmak için dört koldan çalışmalarına devam ettiğini duyururken, spora verdiği öneme de vurgu yaptı.

 Yeni Nesil Sporcular Yetiştiriyoruzz 2

Yeni Nesil Sporcular Yetiştiriyoruzz 1

Şehrin yeniden ayağa kalkması için bakanlıklarla, kurumlarla, sivil toplum kuruluşları ile sürekli görüştüğünü belirten Başkan Yılmaz, yeni nesili sporcu yetiştirdiklerini söyledi.

Şehrin bir bütün olarak ayağa kaldırılması gerektiğini her platformda dile getiren Başkan Yılmaz, Antakya’nın sadece binalardan ibaret olmadığını, şehri iyileştirmek için kültürünü, sanatını, eğitim ve sağlığının yanı sıra toplumun önemli unsurlarından esnafı ve sanayiciyi iyileştirme çabası içerisinde olduklarını söyledi.

Yeni Nesil Sporcular Yetiştiriyoruzz 6

Yeni Nesil Sporcular Yetiştiriyoruzz 1

Temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra şehrin dört bir yanında yaşayan 9-12 yaş grubu arasındaki çocuklara yönelik verilen ücretsiz yüzme kursları hakkında da görüşlerini açıklayan Başkan Yılmaz, Yeni nesilleri sporcu olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımıza yüzme etkinlikleri ile moral, motivasyon ve spor sevgisi aşılıyoruz. Her hafta üçer günlük periyotlar ve 100’er kişilik gruplar halinde yüzme kursları verdiğimiz öğrencilerimiz, kaldıkları konteyner kentlerden servislerle alınarak yeniden servislerle bırakılıyor. Konusunda uzman antrenörlerimiz ve cankurtaranlarımız gözetiminde Sümeyye Boyacı Yüzme Havuzumuzda gerçekleştirdiğimiz yüzme kurslarımıza, yarı olimpik 28 derece su sıcaklığı olan ve günlük temizliği yapılan havuzumuz ile hizmet veriyoruz. Kurslarımıza yalnızca konteyner kentlerde kalan değil şehrimizde ikamet eden tüm öğrencilerimiz katılabilirler.”

Yeni Nesil Sporcular Yetiştiriyoruzz 4