reklam1

 

reklam1

HABERLER

AKSOY: ANTAKYA HALKINA GÜVENİYORUM

Mahalli idareler seçimleri öncesinde ziyaret programlarının sonuncusunu gerçekleştiren CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, “Allah’ın izni, vatandaşlarımızın teveccühü ile inşallah Antakya Belediyesi’ni kazanıyoruz. Halkımıza güvenim sonsuz” dedi.

9b51b69c 4e19 441e 9119 322472f18d89

Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahallesi ve sonrasında Antakya İlçesi’ne bağlı Anayazı ve Tahtaköprü Mahallesi’nde gerçekleştirdiği toplantıların yanı sıra Türk-Kore Konteyner Kenti, Koç Konteyner Kenti, İSO, Emlak Konut ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Konteyner Kentlerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Aksoy, üstlendiği sorumluluk bilinci ve sahip olduğu kent kültürüyle Antakya'nın gelişmesini sağlayacağını söyledi.

82f9cb9a 5f18 405e 91d0 b4ce46b86baa

4ed24058 ce8a 4e72 bf31 408a0ecd73b1

ATAYA SAYGI         İlk ziyaretini ana kucağı olarak bilinen Yayladağı İlçesi’ne bağlı Şenköy Mahallesi’ne gerçekleştiren CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, Cuma namazını Şenköy Camii’nde kıldı. Namaz sonrasında Şeyh Ahmet Kuseyri türbesini ziyaret ederek dua eden Aksoy, daha sonra Hatay’ın düşman işgalinde iken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana ziyaretinde okuduğu şiir ile Hatay’ın kurtuluş müjdesini alarak tarihe adını altın harflerle yazdıran merhume Şenköylü Ayşe Fitnat Hanım’ın kabrini de ziyaret etti. 

Şenköy Mahalle Muhtarı Abdulla Burakçın tarafından karşılanan Aksoy, Şenköy Meydanında halka seslenerek, hayatının hiçbir anında nereden geldiklerini unutmadıklarını belirtti.

af65ca8c ffd3 4629 815e c78131957408

CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, “Yapılacak olan yerel seçimler öncesinde son ziyaret programımı benim için önemli yere sahip olan Şenköy Mahallesi’ne yapmak istedim. Burada başta Şeyh Ahmet Kuseyri Türbesi’ni ziyaret etmek, ibadetimizi yerine getirmek ve sıcakkanlı Şenköylü hemşerilerim ile birlikte olmak bana büyük bir moral oldu. Siyaset konuşmak için değil, ana kucağı olarak bildiğimiz Şenköylü hemşerilerimden helallik almaya geldim. İnşallah yapılacak olan seçimde Antakya Belediyesi’ni kazanarak hem Antakya’mıza, hem de Şenköy’e elimizden geldiği kadar sahip çıkacağız. Çıkmış olduğum bu hizmet yolunda tüm Şenköylü hemşerilerimden haklarını helal etmesini istiyorum ve benden yana hakkım sizlere helal olsun. Göstermiş odluğunuz sıcak ilgi ve misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu. 

4aa4c9f4 98e2 4201 980b 4713f5619aa9

SORUMLULUK BİLİNCİ        Antakya İlçesi’ne bağlı Anayazı, Derince, Akhisar Mahallesi ve konteyner kentlerde yaşamını sürdüren depremzedelere gerçekleştirerek açık hava toplantısında da vatandaşlarla seslenen Dr. Hüseyin Aksoy, üstlendiği sorumluluk bilinciyle yola çıktığını ve halkın teveccühü ile 1 Nisan'da zafere kavuşacaklarını söyledi.

ba7e65e9 9d36 460a b6ab 016c9e6b5149

Aksoy, “6 Şubat depremi sonrasında evini, işini, yakınını kaybeden ihtiyaç sahibi ailelerimize Antakya’m Kart vereceğiz. Bu kart ile vatandaşlarımız alkol ve içki hariç her türlü ihtiyaçlarını anlaşma yapacağımız esnaflardan alışverişini yapabilecekler. Bu proje sayesinde binlerce vatandaşımız faydalanacak, yüzlerce esnafımız kalkınacak. Böylelikle Antakya’yı hep birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. İkinci projemiz ise Kiracı vatandaşlarımızı konut sahibi yapacağız. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projeye Antakya Belediyesi olarak biz de destek olacağız. Konut tasarımları hazır ve en kısa zamanda başlayacağız. Belediye bünyesinde kuracağımız Engelsiz Birim Ofisi’nde tüm engelli kardeşlerimizin ve büyüklerimizin her türlü ihtiyaçlarını belediyemiz tarafından ücretsiz bir şekilde karşılayacağız. Esnaf Destek Ofisi ile esnaflarımızın sorunlarını çözeceğiz ve taleplerini dinleyeceğiz. Esnafımızın sorunlarını çözmek ve taleplerini yerine getirerek tüm Antakyalı esnafımıza destek olacağız. Projelerimizi saymakla ve anlatmakla bitiremeyiz. Gerçekleştirdiğimi sosyal ve ekonomik projelerle Antakya’mız yeniden küllerinden doğacak. Bu hizmetleri yapacak bilgi, birikim, donanım ve ekiplerimiz hazır. Bizler kendimize güveniyoruz. İnşallah Antakya Belediyesi’ni kazandığımız zaman 95 mahallemizin öncelikli sorunlarını bir planlama içerisinde bismillah diyerek çözeceğiz. 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde tüm Antakyalı hemşerilerimin desteğini bekliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.