reklam1

 

reklam1

HABERLER

AKSOY: HUZURLU YARINLAR İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nin son gününe kadar durmadan, yorulmadan, bıkmadan ve usanmadan seçim çalışmalarını sürdüren CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, Antakya’nın Zülüflühan, Karlısu, Bağrıyanık, Şirince ve Havuzlar Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. 

3daf36c3 48ab 4464 b812 0b690d101f83

‘İşimiz Gücümüz Antakya’ sloganıyla seçim çalışmalarını sürdüren CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında işbaşına geldikten sonra hayata geçireceği projeleri mahalle ziyaretlerinde bir araya geldiği Antakyalı hemşerileri ile paylaştı. Gerçekleştirilen ziyaret programlarına belediye meclis üyesi adayları yoğun katılım gösterirken, Bağrıyanık Mahallesi’nde düzenlenen iftar programına HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da katıldı.

0c0d9119 1a04 4d87 b996 3ab77b50d084

KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞACAK       Antakya İlçesi’ne bağlı Zülüflühan ve Karlısu Mahallesi’nde gerçekleştirilen gençlik toplantısı ve Katar Konteyner Kent’te yaşamını sürdüren depremzedelerle bir araya gelen CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, “Ay yıldızlı bayrağımız altında huzurla yaşayacağımız aydınlık yarınlar için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Antakyalı hemşerilerimize yönelik başta sosyal projeler olmak üzere çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza ve esnafımıza ekonomik alanda hazırladığımız projelerimizi inşallah 1 Nisan tarihinden itibaren hayata geçireceğiz. Ekonomik kalkınma ile Antakya’mız yeniden küllerinden doğacak. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

df342ec6 48b5 4c74 802d 702222d1131b

KONUT       Deprem sonrasında evleri yıkılan kiracıları konut sahibi yapacaklarını dile getiren CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, “6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında evleri yıkılan ev sahipleri hak sahibi olurken, kirada olan kiracı vatandaşlarımız ise ortada kaldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan konut projesine Antakya Belediyesi olarak destek vereceğiz. Her türlü afete dayanıklı evler yaparak, kiracı olan vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız ve kiracı vatandaşlarımızı ortada bırakmayacağız. İşimiz Gücümüz Antakya diyerek gece gündüz halkımız için çalışacağız” dedi. 

665bf2db b300 417e 9e93 9f129826e274

GIDA KOLİSİNE SON      Göreve geldiklerinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik hayata geçireceği proje hakkında vatandaşlara bilgiler veren CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, “6 Şubat depremi sonrasında evini, işini, yakınını kaybeden her ihtiyaç sahibi ailelerimize Antakya’m Kart vereceğiz. Göreve gelir gelmez ilk işimiz ailelerimizi tespit edip hemen kartlarımızı dağıtarak gıda kolisi siyasetine son vereceğiz. Antakyalı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız alkol ve sigara hariç gıda, giyim, kırtasiye ve ne ihtiyacı varsa anlaşmalı olduğumuz esnaflardan alışverişini yapacaklar. Belediyemizin parası önce halkımıza gidecek, sonra da esnafa gidecek. Bu projemiz ile binlerce vatandaşımız yararlanacak, yüzlerce esnafımız kalkınacak. Hepimizin el ele, omuz omuza vermesiyle Antakya’mızı yeniden ayağa kaldıracağız. Antakya’da nasıl sosyal belediyecilik yapılır bunu herkese göstereceğiz” dedi.

c44f1bcb d6b8 45be 9e53 da2d0fa84eeb

ESNAF       Antakya’nın yeniden ayağa kalkması için esnafın çabasını takdirle karşıladığını belirten CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Dr. Hüseyin Aksoy, Türkiye ve Hatay ekonomisinin canlanması ve çarkın dönmesi için sıcak para ihtiyacını karşılayan esnafın bekleyen sorunlarını belediye bünyesinde kuracakları Esnaf Destek Bürosu ile çözeceklerini söyledi.

HBB Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş'ın da katıldığı iftar yemeğine katılan Aksoy ayrıca; gençler, kadınlar ve engelliler ile ilgili projelerini de aktardı.