reklam1

 

reklam1

HABERLER

Altınözü Enek Karma Organize Sanayi Bölgesinde Ön Tahsisler Yapıldı

Hatay'ın Altınözü ilçesinde yapımı devam eden Enek Karma Organize Sanayi Bölgesi'nde Yönetim Kurulu Toplantısında ön tahsisler de yapıldı.

WhatsApp Image 2023 11 16 at 160850 1

Hatay Valisi Mustafa Masatlı Başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş ve Mehmet Anıl Çolak, İlçe Kaymakamı Mehmet Sert, İlçe Belediye Başkanı Rıfat Sarı, YİKOB Müdürü Ekrem Özer ve ATSO Başkanı Hikmet Çiinçin ve Altınözü Enek Karma OSB yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Deprem öncesi Altınözü Enek Karma OSB’de arsa ön tahsis için yapılan müracaatların, müteşebbis heyetçe belirlenen şart ve prensipler doğrultusunda incelenerek değerlendirildiği toplantıda, 93 yatırımcıya arsa ön tahsisinin yapıldığını ifade eden Vali Masatlı; "OSB’ler şehrimiz ve ülkemiz için olmazsa olmazlarımızdır. Üretimi artırma, istihdam sağlama ve katma değer üretmesi bakımından ekonomimiz için oldukça önemlidir. Bu anlayışla özellikle afet sonrası süreçte şehrimizin daha hızlı toparlanabilmesi için de OSB’lerin hem sayısını artırmak hem de mevcutları daha geliştirmeliyiz. Bunun için çalışmalarımız planlama ve doğrultusunda hız kesmeden devam ediyor. Şehrimizde önceliklerimiz arasına aldığımız ekonomide çarkların dönmesini önemsedik" diyerek, ticari faaliyet gösteren özel ve tüzel kişiliklere hibe, kredi, arsa tahsisi gibi gerekli tüm kolaylığı sağladıklarını söyledi.

SANAYİCİLERİN YATIRIM YAPMAK İSTEMESİ UMUT VERİCİ

OSB’lerin yanında Küçük Sanayi Siteleri ile ilgili çalışmaların da il genelinde devam ettiğini belirten Vali Masatlı, görüşlerini şöyle tamamladı: "Deprem bölgesinde olmamıza rağmen büyük sanayicilerimizin yatırım yapmak adına ilimize geliyor olmasının şehrimiz için büyük bir motivasyon ve umut kaynağı oluşturmaktadır. OSB’lerin çevresel faydaları da vardır. Özellikle bu süreçte; şehrimizin yeniden ihya ve inşası dikkate alındığında, OSB’lerin kendi ekosisteminde, bölgelerin yapılanmasını sağlaması, çarpıklaşan sanayileşme ve çevre sorunlarını önlemesi, kentleşmeyi yönlendirmesi, teknolojinin üretime daha hızlı entegre edilebilmesi gibi birçok faydaları bulunmaktadır. Organize Sanayi Bölgelerimizin bundan sonra da Devletimizin ve Valiliğimizin gündeminde sürekli olacağı gibi gerekli destekler de yapılacak. Değerlendirme sonuçlarının ilimize, ülkemize ve yatırımcılarımıza hayırlı olsun."