"33 KADIN" TURKIYE BELGESEL ÇEKIMININ 2.AYAĞI HATAY'DA

Türkiye'de kadın gücü ve farkındalığını ön plana çıkaran bir sosyal sorumluluk projesi olan "33 Kadın" Belgesel çekiminin ikinci durağı Hatay'da başladı.
 
Ülkemizde ve dünyada halen kadın gücünün önünde engel olmak isteyen zihniyetler mevcut olup, kadınlarla ilgili medyada ve sinemada "mağdur" vurgusu yapılarak; sanki bütün kadınların mağdur, korunmasız, çaresiz gibi gösterildiğini, bu durum tüm kadınları ve özellikle zor durumda bulunan kadınların umutlarını yıktığı ifade edilen "33 Kadın" Belgeseli yetkilileri, "Elbette mağdur kadınlar vardır. Artık mağdur kadınlar üzerinden rant sağlamak yerine daha çok güçlü başarılı kadınları konuşmak, onların başarısıyla gurur duymak, onların başarı öykülerinden ilham alma zamanı gelmedi mi? Güçlü başarılı kadınların hikayesi tüm kadınlara ilham vermeli, örnek rol model olmalıdır. Artık "ben de yapabilirim' diyen kadınların sesini duymak istiyoruz. Dolayısıyla
başarılı ve güçlü kadınları bu belgeselde buluşturmayı hedefliyoruz" dediler.
 
33 Kadın Belgeselinin Mersin durağının tamamlandığını, yaklaşık 3 ay süren çalışma sonucunda da muhteşem bir gala gecesi ile Mersin'deki kadın gücü ve farkındalığı ön plana çıkarılmış olduğunu da belirten yetkililer, "1165 kadın bu projede yer almak için müracaat etmiş olup, 33 isim belirlenerek belgeseli tamamladık. YouTube kanalında ekstra olarak İçel Tv& Sun Tv ortak yayınıyla izleyici karşısına çıkmıştır. Toplumun önemli derecede destek verdiği 33 Kadın Belgeseli projemiz, şimdi Hatay; devamında Kıbrıs, Mardin, Gaziantep, Adana, Kars, Erzurum ve İzmir'de yapılacak ve son olarak bu illerin karmasından 33 isim seçilerek Türkiye projesi tamamlanacak. Projemize katılım müracaat ücretsizdir. Hiçbir katılımcıdan seçilen kadınlardan ücret alınmamaktadır. Bütçemiz sponsorlar tarafından karşılanmaktadır. Bu anlamda Mersin'de tüm Belediyeler, Odalar ve marka değeri olan firma ve kuruluşlar sponsor olmuştur. Nasıl ki kadınlarımızı seçerken şaibesiz olması, hikayesinin olması, başarısının olması dikkatle inceleniyorsa sponsor seçiminde de buna dikkat edilmektedir. Çekimlerimiz son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmekte kadınların  hikayesi ile kentin tarihi turistik yerleri videoda gösterilerek kentin tanıtımına katkı sağlanmaktadır. Hatay'da da birbirinden değerli 33 başarılı kadın çekimlere dahil olacaktır" ifadesine yer verildi.
 
Top