7 Bölge 7 Efsane Siz Çocuklar İle Şahane

Hataylı şair Nebih Nafile, 5 Mayıs 2021 Çarşamba internet üzerinden zoom uygulaması ile Çankırı Güneş İlkokulu, Çorum Dodurga Mustafa Kemal İlkokulu, Erzurum Palandöken Kazım Yurdalan İlkokulu ve Tekirdağ Gazi ilkokulu öğretmen ve öğrencileri ile Hıdrellez Efsanesi üzerine gerçekleşen söyleşiye konuk oldu.

Moderatörlüğünü eğitimci Hüseyin Mert’in yaptığı “Hıdrellez Efsanesi” üzerine gerçekleştirilen sohbetin açış konuşmasını yapan Zeynep İnan; “Tarihleri yüzyıllar öncesine dayanan efsaneler anonim folklor ürünlerimizden sadece biridir. Efsanelerin temelinde olan olay, halkın hayalinde şekil değiştirerek ağızdan ağıza, nesilden nesile aktarmaktır. Bu projedeki hedefimiz öğrencilerimize Türkiye Cumhuriyeti topraklarında hayat bulan efsanelerimizi web 2 araçları ile zenginleştirerek aktarmaktır. Ayrıca öğrencilere pandemi sürecinde kendilerini geliştirmelerine ve boş zamanlarını etkili kullanabilmelerine imkân sağlayacak uygun etkinlikler sunabilmektir” dedi.

Sazıyla sözüyle etkinliğe katılan Antakyalı şair Nebih Nafile; “eTwinning projesi kapsamında emek veren ve öğrencileriyle buluşturmayı sağlayan Proje Öğretmenleri; Zeynep İnan, Hüseyin Mert, Engin Avcu, Yasin Eroğlu, Muhammet Erdem, Rabia Aslan ve Zerrin Hacıbebekoğlu'na emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çorum’da sevilen, başarılı eğitimci kıymetli Ersoy Özkeskin dostuma da teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Top