TÜRK POLİSİNİN GÜVEN VE HUZUR MESAİSİ

Türk Polis Teşkilatının'nın 174. kuruluş yıldönümü Hatay Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği etkinliklerle kutlandı.

İlk tören Antakya Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirildi. Hatay Emniyet Müdürlüğü adına İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Hatay Polis Meslek Eğitim Merkezi adına da Müdür Vekili Ali Alperen Gökakın anıta çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Antakya Şehitliği’nde şehitlerin ruhuna Kur’an okunarak dualar edildi. Emniyet Müdür Karabörk şehitlerin mezarlarına karanfil bırakarak şehit aileleri ile sohbet etti.
Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısı ile İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksekokulu heyeti Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı da makamında ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Pekin, Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Ali Alperen Gökakın ve beraberindeki heyeti kabul eden Hatay Valisi Rahmi Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Hatay'da görev yapan tüm emniyet mensuplarının 10 Nisan Polis Günü’nü kutladığını belirtti.

Vali Doğan ziyaret vesile ile yaptığı değerlendirmede, "Bugün Polis teşkilatımızın kuruluşunun 174. yıldönümü. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olan Emniyet Teşkilatımız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir. İki asırdır devletimize hizmet etmek için gecesini gündüzüne katarak, 7/24 demeden her şart altında yaz kış demeden çalışan polis teşkilatımızın nice yıllara kazasız belasız bir şekilde ulaşmasını temenni ediyorum. Bu topraklarda devletimizin bekası için gerektiğinde canını feda ederek şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ne zaman bir polisimizi göreve gönderecek olsak kendi çocuğumuzu göreve gönderir gibi onun güvenliği için tüm önlemleri alarak göreve gönderiyoruz. Ben tekrardan bu vatani görevi yerine getirirken göstermiş oldukları üstün başarılarından dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi

Vali Doğan, gece gündüz demeden hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, zor bir görevi ifa eden tüm Emniyet teşkilatımızın bir kez daha Polis Günü’nü kutladığını ifade ederek görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dilediğinde bulunarak gazilerimize minnetlerini belirtti.

İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ise; Polis Haftası çerçevesinde düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi verdi.

aramak için enter tuşuna basın...
aramak için enter tuşuna basın...