POLİSLERE GALA YEMEĞİ

Türk Polis Teşkilatı’nın 174.Kuruluş Yıldönümü dolayısı ile Ottoman Otel’de polislere gala yemeği verildi.

Yemeğe; Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan'ın yanı sıra, 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş,  Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral,  İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, Siyasi partilerin İl Başkanları, STK temsilcileri, iş insanları, gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Sinevizyon gösterimi ile başlayan program, Hatice Ana Camii İmamı Hüseyin Seraslan’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun yaptığı dua ile devam etti.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. yılını kutlamanın gurur ve heyecanı içinde olduklarını belirterek, "174 yıldır hakka, hukuka, vicdana ahlaka uygun şekilde halkımızın hizmetinde olan teşkilatımız 174 yıldır hizmet ettiğimiz vatandaşlarımızın korkmadan başını yaslayabileceği bir omuz haline gelmiştir" diyerek, teşkilatının Hatay’ın güvenliğinin teminatı olduğunu söyledi.

Gecenin onur konuğu olarak programa katılan Vali Doğan ise, Polis teşkilatının Osmanlı’nın son dönemini görmüş, Islahat Fermanını yaşamış, Kırım Harbini görmüş, I. Dünya savaşını görmüş, Sarıkamış ve Çanakkale’yi yaşamış bir teşkilat olduğunu ifade ederek, vatan, devlet ve millet için canını feda eden şehitleri saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinden oluşan Trionun müzik dinletisi ile devam eden gala programı, Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümü pastasının Vali Doğan ve protokol üyelerinin kesmesinin ardından sona erdi.

aramak için enter tuşuna basın...
aramak için enter tuşuna basın...